Varāns

Varāns

Foreli nenoķēru, bet ķirzaku nobildēju gan. :)

Miljons

Miljons

Nesen noslēdzās 2011. gadā pēc "Skonto Būves" iniciatīvas aizsāktais projekts "Miljons foreļu...

Industrial

Industrial

Plastmasas pudeles, riepas, krānus un trubas var sastapt, ja iebrien pie cilvēkiem foreles...

Baldriāns

Baldriāns

Atnesu runcim no upmalas baldriāna sakni paēsties. Priekā! :)

Sestdiena

Sestdiena

Beidzot karstais laiks ir beidzies. Lietus ir lijis, līst un joprojām līs pamatīgi. Pateicoties...

Puķupīte

Puķupīte

Iebridu uz stundiņu foreļdārzā. Labprāt jau ilgāk pa tām "foreļ-dobēm" pabradātos, taču...

Čaika

Čaika

Liels paldies Individuālo Garāžu Kooperatīvajai Sabiedrībai “Čaika” par iespēju Jūsu 40 gadu...

Kirdikt

Kirdikt

Vēl pavisam nesen man kāds makšķernieks deva padomu: “Ja pie upes dosies ar domu nostīvināt,...

D&J

D&J

Kurš šajā ģimenes tandēmā no kura mācās - tas kļūst aizvien intriģējošāk :) Videoklipa galvenajās...

Vēja zivis

Vēja zivis

Garš video par garām zivīm. :) Paldies Borisam un Guntaram par...

Džigs

Džigs

Džigs! Tā arī es īsti vēl neesmu ticis skaidrībā -- lietot šo mānekli praktiskajā foreļu un alatu...

 • Varāns

  Varāns

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Miljons

  Miljons

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Industrial

  Industrial

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Baldriāns

  Baldriāns

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Sestdiena

  Sestdiena

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Puķupīte

  Puķupīte

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Čaika

  Čaika

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Kirdikt

  Kirdikt

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • D&J

  D&J

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:45
 • Vēja zivis

  Vēja zivis

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:48
 • Džigs

  Džigs

  Ceturtdiena, 03 Oktobris 2013 08:49

 

SFbBox by psd to html

Bambuss kā materiāls ir pazīstams jau ļoti sen, taču ne par vēsturi es tagad vēlos pastāstīt. Tagad nedaudz par tā īpašībām un par to, kas šo materiālu padara par tik ļoti unikālu. Un, lai jau pašā sākumā Jums nesačakarētu prātu, es saku uzreiz - bambuss nav koks, bet zāle. Jā, visparastākā zāle, tikai ļoooti gara. Teorētiski bambuss ir tuvs radinieks mūsu pašu parastajai ezera niedrei, jo arī tā ietilpst plašajā graudzāļu dzimtā, kuru pārstāv arī bambuss.

Nu labi! Bambuss, bambuss, bambuss... Protams, ka mēs visi zinām, kas tas ir. Taču - vai mēs zinājām, ka tas vairākās niansēs ir izturīgāks pat par tēraudu un betonu? Un vai zinājām par to, ka tas izaug gandrīz 60 m augstumā un skābekli ražo par 35 procentiem vairāk nekā parasts koks? Nu gan jau kāds to visu arī zināja, taču man par bambusu bija zināms tikai tas, ka tas aug ļoti, ļoti ātri un ir sastopams tikai tropiskajā klimatā. Lai vai kā, kamēr lielākajai daļai pasaules bambuss bija tikai kārtējais dekoratīvais elements, Āzijas valstīs šo materiālu izmantoja gana plaši - praktiski visās dzīves situācijās. Ar laiku arī pārējā pasaule sāka novērtēt šīs „zāles” unikālās īpašības un, lai rastu risinājumu faktam, ka bambuss mīl tropisku klimatu, sākās intensīva, jaunu bambusa sugu ģenerēšana. Kaut kas sanāca un kaut kas arī nesanāca. Radās daudz dažādu bambusu paveidu un laika gaitā dažas no šīm bambusu sugām tika atzinīgi novērtētas tieši makšķerkātu veidotāju vidū un atzītas par teicamām augstas klases mušiņmakšķeru un spiningošanas makšķerkātu veidošanai.

Šeit jūs redzat trīs populārākās no šīm sugām. No kreisās puses - Madake, Hatiku un Tonkin bambuss. Katrai no šīm sugām ir savas priekšrocības un mīnusi, kuri ir tieši atkarīgi no pašas galvenās bambusu īpašības – „spēka šķedru” blīvuma un izkārtojuma. Kas tad īsti ir tās „spēka šķiedras”? Ja tā varētu teikt, tad tās ir bambusa skelets, balsts un muskuļi. Ar šo šķiedru palīdzību bambuss sevi apgādā ar visām tam nepieciešamajām barības vielām, un, pats galvenais, vienlaikus ļauj tam (pat 60 m gariem eksemplāriem) stabili stāvēt un noturēties ļoti stiprās lietusgāzēs un vējā. Šīs šķiedras bambusu caurvij visā tā garumā, taču to blīvums ir atkarīgs no pašas bambusa sugas, kā arī reģiona, kurā tas ir audzis.

Iepriekšējā attēlā skaidri var saskatīt trīs dažādu bambusu sugu „spēka šķiedru” blīvumu. Madake bambuss – ļoti blīvi izkārtotas šķiedras. No šī bambusa veidoti kāti ir viegli, izturīgi, ar ātru akciju, taču ļoti jutīgi pret deformācijām un triecieniem. Hatiku bambuss – šķiedru ir pietiekoši, taču ir arī daudz „mīkstās” masas. Kāti sanāk labi, tikai ir pasmagi. Tonkin bambuss – kaut kas pa vidu starp abiem iepriekš minētajiem bambusiem. Šķiedru izkārtojums ir vienmērīgs. Kāti ir viegli, izturīgi un piemēroti dažādām slodzēm. Tad nu lūk! Par pēdējo no minētajiem es arī vēlos uzrakstīt nedaudz vairāk, jo tieši Tonkin bambuss ir tas, ko ir iecienījuši paraktiski visi kātu veidotāji gan Eiropā, gan Amerikā, gan arī citur pasaulē.

 Tonkin bambuss (Arundinaria amabilis)

Ne jau tikai manis pieminētās „spēka šķiedras” padara Tonkin bambusu par tik unikālu materiālu tieši priekš makšķerkātu veidošanas. Ir arī vēl virkne citu svarīgu faktoru.

Tonkin bambuss (Arundinaria ambalis) – šīs bambusa sugas nozīmīgums jau atspoguļojas faktā, ka bambuss aug ļoti mazā areālā. Tie ir tikai kādi 190 kvadrātkilometri un šīs nelielās plantācijas stiepjas gar Sui upes krastiem Ķīnas dienvidos. Bambuss aug ar nokrišņiem ļoti bagātā reģionā un, pateicoties upes nestajām barības vielām, mēdz sasniegt patiešām iespaidīgu garumu. Daži eksemplāri var izaugt līdz pat 60 m garumam. Garums ir atkarīgs ne tikai no bambusam bagātīgi pieejamām barības vielām, bet arī no tā, ka tas aug Sui upes stāvajās nogāzēs. Lai šajās nogāzēs bambuss varētu iegūt maksimāli daudz saules gaismas, tam ir nepieciešams augt patiešām ļoti garam. Bambusa straujais augšanas ātrums un milzīgā vēlme izstiepties pēc iespējas garākam ir radījusi ļoti lielu atstarpi starp bambusa posmiem. Un tieši tā ir viena no bambusa īpašībām, kuru pozitīvi ir novērtējuši daudzi makšķerkātu veidotāji. Garajam bambusam šajos stāvajos Sui upes krastos ir nepieciešams patiešām milzīgs spēks, lai droši varētu noturēties pat stiprās lietusgāzēs. Šo problēmu tas ir atrisinajis ar savām spēka šķiedrām. Tās bambusā ir izkārtotas ļoti sabalansēti un veiksmīgi tiek galā ar tādām problēmām kā stabilitāte un barības vielu nogādāšana līdz pašai galotnei.

Tātad šķiedras - tā ir otrā Tonkin bambusa unikālā īpašība. Kā jau minēju iepriekš, tad bambuss aug upes krastos un ar nokrišņiem ļoti bagātā reģionā. Šie fakti ir ļāvuši bambusam kļūt ļoti uzņēmīgam (noturīgam?) pret tādām sliktām īpašībām kā bambusa pelēšana un dažādi kaitēkļi. Tīrs materiāls - tā ir nākamā, teicamā Tonkin bambusa īpašība.  Protams, ka dabā mēdz būt arī izņēmumi un ieejot biezā bambusu audzē mēs droši vien varētu saskatīt arī sagāzušos un bojātus bambusa stabus. Tādi bambusi makšķerkātu veidošanai nu galīgi neder, taču arī šeit ir rasts risinājums. Šo problēmu ir atrisinājusi neliela cilvēku grupa, kuri šajā nozarē strādā jau gadiem ilgi un viņu galvenais pienākums ir atlasīt pašus labākos bambusa stabus no tiem daudzajiem tūkstošiem, kuri katru gadu tiek nocirsti, un piegādāt tos makšķerkātu veidotājiem visā pasaulē.

Šis attēls ir ņemts no lapas www.bamboobroker.com un tajā Jūs redzat Andiju (Andy Royer) darbībā. Varbūt nedaudz jums samelošos apgalvojot, ka praktiski katrs bambusa stabs ir burtiski izgājis caur viņa rokām, taču vienu es varu apgalvot droši: viņa Tonkin bambuss ir pats labākais, kas vispār ir pieejams šobrīd. Lai vai kā, bambuss tomēr piedzimst nedaudz ātrāk pirms viņu paspēj aplūkot Andijs. Šis „bambusa ceļš” sākas brīdī, kad tas tiek nocirsts, un tas nebūt nav vienkāršs darbs. Patiesībā visā šajā procesā piedalās lielākā daļa vietējo iedzīvotāju un, tā kā šī bambusa rūpala šajā reģionā ir praktiski vienīgais ienākumu avots, smagajā darbā tiek sūtītas arī sievietes un bērni. Bambusa „pļavas” tiek nocirstas, un nākamā raža ir gaidāma jau pēc kādiem 4-5 gadiem noteikti.

Vietējie zemkopji, zemju īpašnieki un citi bambusu audžu turētāji ir novērtējuši šī materiāla lielo pieprasījumu un tieši šis fakts ir radījis makšķerkātu veidotājiem nepatīkamu situāciju. Tā kā bambusu plantācijās nepartraukti norisinās strīdi vietējo zemkopju starpā par savu teritoriju robežām, šo problēmu iedzīvotāji ir nolēmuši risināt ar „savu” bambusu iezīmēšanu. Respektīvi, viņi praktiski katrā bambusā, kuru uzskata par piederošu savai teritorijai, iededzina savas saimniecības simbolu.  Un šis fakts reāli sabojā makšķerkātu veidotājiem tik svarīgās bambusa spēka šķiedras. Protams, ka var arī šo „sabojāto” bambusu pirmos posmus nelietot, taču tādējādi tiek zaudēts liels daudzums lietderīga materiāla. Problēmu var atrisināt, un tās risināšanā ir iesaistījies arī Andijs. Sarunas ar vietējiem zemniekiem, papildus samaksa par materiālu un citi nosacījumi ir tikai daļēji ļāvuši Andijam tikt pie perfektiem bambusa stabiem.

Tātad - bambuss tiek nocirsts un sagatavots tālākajai transportēšanai. Ar transportēšanas uzdevumu lieliski tiek galā Sui upe, gar kuras krastiem ir izvietojušies vairāki Tonkin bambusu uzpircēji, tajā skaitā arī Andijs. Bambuss līdz uzpircējiem nonāk vēl pavisam zaļš un savu bēšo nokrāsu iegūst tikai pēc kārtīgas žāvēšanas. Šis process var ilgt pat veselu gadu un vairāk. Kamēr bambuss smuki saulītē žūst, tikmēr Andijs ar saviem cilvēkiem uzsāk materiāla novērtēšanu un šķirošanu. Atlasē tiek ņemti vērā tādi faktori kā bambusa diametrs, garums, taisnums, vai nav pelējums, kukaiņi, cik labi ir bambusa posmi, vai nav dīgšanas pumpuri, vai nav vietējo zemnieku iededzinātie simboli un daudzas citas nianses. Tikai pēc rūpīgas apskates Andijs sāk pieņemt pasūtījumus un komplektēt piegādes makšķerkātu veidotājiem. Šīs piegādes ir ļoti retas, jo bambuss tiek sūtīts pāri jūrai, un parasti tā ir tikai viena līdz divas piegādes gadā un ir tikai viena konteinera lielumā. Nu ok - bambuss ir piegādāts, kas notiek tālāk?

Tas ir tikai pašsaprotami, ka tālākās piegādes līdz klientiem ir limitētas, jo, kā jau es minēju iepriekš, tad teicamas kvalitātes Tonkin bambuss ir salīdzinoši liels retums. Un lai netiktu pārāk diskriminēts kāds no šī materiāla cienītājiem, ir noteiktas minimālās un maksimālās bambusa pasūtījumu kvotas. Šis aspekts ideāli nostrādā jau zinošiem un pieredzes bagātiem bambusa makšķerkātu veidotājiem, taču nebūt neder manām vajadzībām. Kā totālam iesācējam šajos bambusa kātu veidošanas jautājumos, mani pagaidām  interesēja tikai viens vienīgs Tonkina bambusa stabs. Taču kur lai es vienu tādu iegūstu!? Nu, un vēl arī, protams, situāciju sarežģīja līdzekļu trūkums un lielā vēlme sākumā tomēr pamēģināt, paeksperimentēt un saprast pašu materiālu pirms veikt kādu lielāku pasūtījumu no Andija.

Hmm... Nu labi, ir taču arī tepat Eiropā vairāki bambusa kātu veidotāji. Gan jau kāds no viņiem man noteikti izlīdzēs. Tā es nodomāju un uzsāku intensīvu vēstuļu rakstīšanu vairākiem Eiropas kātu meistariem, nemaz neapjaušot, ka patiesībā tas nemaz nebūs tik viegli, cik man sākotnēji izlikās. Šie nedaudzie Eiropas bambusa kātu meistari bija ļoti atsaucīgi cilvēki. Atbildes es saņēmu praktiski no visiem; diemžēl tas nekādi neatrisināja manu problēmu. Mjā... sarakstījāmies mēs praktiski par visām kātu veidošanas tēmām, taču tiklīdz runa aizsākās par viena bambusa staba iegādi vai arī par viņu darbnīcas apmeklēšanu un nelielu maksas praktisko nodarbību pasniegšanu, atbilde bija noraidoša.

Argumenti bija vairāk kā saprotami. Privātstundas nepasniedzam – jo nav brīvā laika un ar to jau nodarbojas daži cilvēki Eiropā, taču lai es tur nokļūtu, man ir jāstājas rindā, jo grupās mēdz būt tikai kādi 3-4 cilvēki. Nu un, protams, tas prieks arī maksā brangu naudiņu. Kopējais secinājums ir tāds, ka vai nu es neprotu sarunāt, vai arī Eiropas meistari savā starpā ir ļoti labi pazīstami un, nevēloties citam noņemt viņa rūpalu, man arī atsaka. Es vairāk sliecos uz pēdējo, jo par to nepārprotami liecina IBRA (Itālijas bambusa kātu veidotāju associācija) rīkotie salidojumi.

Un mans otrs jautājums: bambusu nepārdodam, jo šim materiālam piemīt kāda laba vīna vai konjaka cienījama īpatnība. Tas ir, materiālam ilgāk uzglabājoties un žūstot, tas ar katru dienu kļūst aizvien vērtīgāks. Šis fakts arī bija noteicošais, kamdēļ praktiski neviens no bambusa kātu veidotajiem nevēlejās ar mani dalīties savos dārgumu krājumos. Nu nekas, es patiešām viņus sapratu un tamdēļ nemaz necentos vairāk viņiem uzmākties. Beigās jau tomēr es savu panācu un ieguvu savā īpašumā vienu, stipri vidējas kvalitātes bambusa stabu. Maniem pirmajiem eksperimentiem domājams, ka derēs...

Tātad! Bambuss beidzot ir piegādāts. Šo stabu garums parasti ir 4 metri, un viss smuki ir sapakots nelielās ķīpās. Labas kvalitātes jeb standarta proves materiāls vienā šādā iepakojumā parasti tiek iepakots pa desmit, taču elites, ūberkrutās kvalitātes materiāls tiek piegādāts ķīpās, kurās mēdz būt tikai kādi 3 - 5 stabi. Izskaidrojums ir vienkāršs - šāds materiāls ir patiešām liels retums. Nu ok! Plēšam iepakojumu vaļā un pirmais, ko mēs izdarām, ir - rūpīgi katru bambusu nopētām, novērtējam un sašķirojam. Ko zin, varbūt garajā bambusa ceļojumā šis materiāls ir guvis kādu fizisku traumu vai ko citu. Lai vai kā, drošāk tomēr ir pārliecināties par defektu neesamību un tikai tad ķerties pie nākamā bambusa pirmsapstrādes etapa, un tas ir – “žūšanas šķēluma” veikšanas.

„Žūšanas šķēlums”. Mjā, skan kaut kā dīvaini, taču es patiešām nezinu, kā lai to citādāk nodefinē. :) Kaut gan patiesībā šeit jokiem nav vietas. Bambuss tiek piegādāts izžāvēts, taču ne pilnībā izžuvis un tieši tādēļ arī tiek veikts šis pirmais un īstenībā arī ļoti svarīgais šķēlums visa bambusa garumā. Svarīgs ir tas, ka, ja nepareizi tas tiks izdarīts, tad jau pašā sākumā var sabojāt ļoti daudz laba materiāla. Lai to nepieļautu, vajadzētu pievērst uzmanību bambusa galiem. Tur praktiski vienmēr jau būs izveidojušās un redzamas nelielas pirmreizējās žūšanas laikā iegūtas plaisas. Lūk, pa šīm plaisām vajag veikt pirmo šķēlumu bambusā. Tas ir nepieciešams tālākā bambusa žūšanas procesa dēļ, jo kā jau „dzīvam” materiālam pienākas, tas mēdz „staigāt” un izplesties. Šo stresu veiksmīgi noņem iepriekš veiktās darbības. Tālāk gan - plauktā iekšā un lai žūst tik tālāk. Jo vairāk, jo labāk. Un lai šis žūšanas process norisinātos raitāk, tad svarīgi ir bambusu novietot labi vēdināmā vietā un, galvenais, nevajadzētu arī kautrēties kādā saulainā dienā to iznest ārā, kā saka, pasauļoties. Tā lūk! :)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Komentāri   

 
0 #16 Willow 2013-10-07 09:54
Paldies, Nomads! :-) Atliek vien cerēt, ka ziema būs gana barga un ledus pamatīgs. Vienkārši nevēlos nonākt situācijā, kad ir jāizvēlas - doties vēdzelēs vai palikt mājās un ......! :lol:
Citēt
 
 
0 #15 nomads 2013-10-07 09:54
Apsveicu ar jaunas dzīves sākumu, aprecēties tas ir nopietni :lol:

Varu tev pačukstēt ka izdarot iepriekšminēto soli tavi ziemas vakari būs aizņemti ar pavisam ko citu :oops:

rūgts :P
Citēt
 
 
0 #14 Willow 2013-10-07 09:53
Šī vasara man nav bijusi diez ko radoša. Dators pilns ar pusiesāktiem stāstiem, visi bambusa pričendāļi aizvesti uz laukiem, jo dzīvoklī ar tādām lietām nodarboties nevaru. Bet uz pašiem laukiem ar nesanāk aizbraukt. Nopirku MM bambusa blanku ar domu viņu pārtaisīt par spini. Visu jau sapirku, uzmontēju savienojumus un biju gatavs jau turpināt. Taču tad ciemos atbrauca eMKa un pateica, ka varbūt spinis arī man sanāks, taču šīs blankas liktenis tomēr ir kļūt par muškātu. Ehh...apjuku. Domāju, domāju un beigās aprecējos. :-) Lai vai kā...nekas nav aizmirsts un šobrīd es lieku cerības uz ziemas garajiem vakariem.
Citēt
 
 
0 #13 Nomads 2013-10-07 09:52
kā sokas ar bambusu kātu būvi?
Citēt
 
 
0 #12 Nomads 2013-10-07 09:52
Ja A. amabilis ir tirgus prece ar deficīta pazīmēm tad tas noteikti tiek klultivēts arī kaut kur citur DA Āzijā: Ķīna, Indija, Zelta trīsstūris.
Neticu ka Sui upes ielejā ir tik unikāli klimatiskie apstākļi, kas nav nekur citur uz Āzija. Tas drīzāk ir labi uzturēts mīts, ka šis bambuss ir deficīts un derīgs tikai šās ielejas izstrādājums. Tas dod iespēju prasīt augstāku cenu un pie ierobežotiem zemes resursiem (Ķīnieši laikam ir jau 2 miljardi) nopelnīt normālai iztikai.
Eiropā bambusi daudz tiek izmantoti dārzkopībā un telpu dekorēšanā, iespējams tev vajag painteresēties pie šādu materiālu tirgotājiem. Informāciju par tādiem vari iegūt Vācijas lielajās izstādēs (mesēs) par dārzkopību un telpu dekorēšanu. Vari mēģināt Ķelnes, Esenes un Dideldorfas meses. Reizi gadā tur notiek specializētās izstādes, kur sabrauc tirgotāji un iepircēji no Eiropas, Āzijas un arī Āfrikas. Bambusu tirgotājus vari atrast šo izstāžu katalogos.
Citēt
 
 
0 #11 Willow 2013-10-07 09:51
Nomads...paldie s par vielu pārdomām ;-) Zināma taisnība jau Tevis teiktajā ir. Teorētiski, labu bambusu var atrast arī kur tuvāk, taču kā jau Tu pats minēji piemērā ar vīnu...tā pat ir arī ar bambusu. Šeit neiet runa tikai par materiālu kā tādu...šeit ir arī vēsture, atsauksmes, un citas vērtības. Tici man...esmu meklējis arī alternatīvas :-) Un ja godīgi, tad bambusa špini var uzbliest arī no parasta, depo pirkta bambusa bomja.. :-) Var jau būt, ka man savu projektu vajadzēja sākt tieši ar šo variantu, taču tā jau būtu ņirgāšanās par bambusa makšķerkātu veidošanas kultūru kā tādu. Ir zināmi mēģinājumi izaudzēt Tonkin bambusu arī mūsu klimatiskajā zonā...tas neizdevās. Tad bambusu centās audzēt arī amerikāņi...arī neizdevās. (Kalkutas bambusu gan amīši izaudzēja). Nu un beigās tomēr visi kātu veidotāji saprata, ka tomēr nav nekā labāka par bambusu, kas aug Sui upes krastos. Ehh...te ir vesels stāsts stāstāms... ;-) Un jā...bambuss nav koks, bet vissparastakā zāle, jeb niedre.. ;-) Vēl par to bambusu eiropā...Nav šeit neviena vairumtirgotāja . Ne Vācijā, ne UK, ne citur....Taču šobrīd tiek pie tā piestrādāts un ko zin...varbūt drīzumā UK būs kāda noliktava. Re ko Andijs raksta - http://bambooandy.wordpress.com/2011/11/10/november-2011/ Esmu sarakstījies gandrīz praktiski ar visiem Eiropas kātu veidotājiem...n eviens negrib pārdot savu bambusu...jo atkal ir piemērs ar vīnu(konjaku).. :-) Jo ilgāk glabājas, jo vērtīgāks kļūst.
Citēt
 
 
0 #10 Nomads 2013-10-07 09:49
Turpinājums:
Nezinu par šādas informācijas noderību makšķerkātiem, bet ņem vērā ka jo ātrāk koks aug jo irdenāka struktūra tam veidojas.
Sīkstāka struktūra ir augiem kalnu reģionos.

Tavam bambusam ir pieļaujamās klimatiskās zonas kurās tas aug, apskaties pēc USDA klasifikācijas kas tā par zonu ir (es pieļauju, ka tās varētu būt starp 6 un 10). Latvija ir kaut kur starp 4 un 5.
Iespējams ka tev vajadzētu skatīties aukstākās zonas 6 vai 7.

Ķīnā ir ļoti nopietna bambusa koksnes industrija: tos ēd, izmanto māju celtniecībā, sastatņu būvniecībā, dārzkopībā un vēl1000 veidos.
Tava problēma pērkot pa taisno noteikti varētu būt tā ka nepirksi uzreiz konteineru, tāpēc vien pameklē Eiropā kādu bambusu vairumtirgotāju , kas piedāvā attiecīgās sugas bambusu, noskaidro izcelsmes vietu un pērc nost.
Valstis kurās varētu meklēt ir: Vācija, Nīderlande, UK

Mani arī vari ieskaitīt testa rindā. Trauslie grafītnieki krūmos nav tie labākie
Citēt
 
 
0 #9 Nomads 2013-10-07 09:49
Varbūt tev nedaudz pajaukšu galvu ar botānāku. Uz ātro neatradu Arundaria amabilis aprakstu, bet nedaudz papētot bambusu sistemātiku sapratu, ka Arundinaria ģints ir nedaudz pārdalīta uz Fargesia, Sasa, Sasaella un vēl dažām ģintīm.
Kāpēc es to tev rakstu.
Saprotams piemērs par vīnogām: šķirne Merlot ir cēlusies Francijā, bet jau 19gs sākusi izplatīties uz citām zemēm. Liela nozīme vīna garšai ir augsnei, bet vīna eksperti par labu atzīst Merlot no dažādiem pasaules nostūriem.
Līdzīgi varētu būt ar to tevis atrasto superkātu bambusu.
Izcelšanās reģionam iespējams ir tikai izcelsmes nozīme, kas neatstāj izšķirošu nozīmi uz kvalitāti.
Ja tos kātus nedomā pārdot par dārgu naudu kur pircējs ir gatavs maksāt 2x vairāk par izcelsmes vietu Sui upes baseins.
Iesaku tev atrast šās sugas bambusu audzētājus citos klimatiski līdzīgos reģionos. Cena būs lētāka bet kvalitāte apmēram tā pati.
Citēt
 
 
0 #8 Willow 2013-10-07 09:48
Disney...ir jau ok, Tavs viedoklis man arī ir svarīgs. Ne asakas.. ;-)
Citēt
 
 
0 #7 Janciigais 2013-10-07 09:48
Disney, man liekas, ka Tev bambusa kāti asociējas ar tiem pašiem, kādi man sākumā ienāca prātā, ar ko sen sen makšķerēja... Te pavisam cita štelle 8)
Citēt
 

willowlv Pilnīgi zosāda metas uz upi skatoties. :) https://t.co/jqNbCZrg2u
willowlv Šovakar noķēru uz to, ko vakar saķēru. :) https://t.co/9Ej0me4SgE

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

Aptauja

Strauta foreļu un alatu ķeršana ar mikrodžigu (džigu):

LM

Biedrība MĒS-ZIVĪM

170058
Šodien
Vakar
Šajā mēnesī
Kopā
24
138
3675
170058